Modüllerimiz

Aris Okul Otomasyon Sistemi bünyesindeki modüller aşağıdadır.
Modüllerle ilgili daha detaylı bilgi, demo ve katalog talebi için lütfen bize ulaşın.

case sudies.png

Bursluluk ve Seviye Tespit Modülü

Okulların düzenlemiş olduğu bursluluk ve seviye tespit sınavları Aris'le takip ediliyor. Kurumun web portalı üzerinden yapılan tüm müracaatların takip edildiği modülümüzde gelen başvurular sms doğrulama ile kayıt altına alınır. Sonrasında sınav salonu yerleştirme, velilerin bilgilendirilmesi ve sınav değerlendirmelerinin yapılıp bursluluk işlemlerinin yapılması süreçleri tamamlanır.
case sudies.png

Veli İlişkileri ve Ön Kayıt Modülü

Gerek bursluluk sınavları müracaatlarında kayıt altına alınan veliler, gerekse önceden kayıtlı veya kayıtsız velilere yapılan aramaların kaydedilmesi, gelen cevaplara göre tekrar arama veya ön fiyatlandırma işlemlerinin yapılması, verilen fiyatların kayıt altına alınması sağlanır. Tekrar aranması gereken velilerin verdiği tarihte, arama için atanan kullanıcı uyarılır ve arama yapması sağlanır. Tüm süreçlerdeki görüşme detayları kaydedilir. Verilen fiyat tekliflerindeki tüm indirim ve diğer detaylar takip edilir. Verilen teklifin kabul edilmesi halinde ön muhasebe modülünden otomatik olarak tahakkuka çevrilmesi sağlanır.
case sudies.png

Ön Muhasebe ve Kayıt Yönetimi Modülü

Aris'le görebileceğiniz en kolay kayıt/tahakkuk/tahsilat işlemini yaşayacaksınız. Aris'te kaydedilen bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca tüm bilgileri aynı ekranda takip edilir.Tüm tahsilat/tahakkuk/sınav sonuç/ödevler vs. dönem değiştirmeye gerek kalmadan toplu olarak gösterilir. Böylece öğrencinin eğitim hayatının özetini tek ekrandan izleyebilirsiniz. Ön kayıt modülünden gelen öğrenciye tek bir işlemle tahakkuk yapabilirsiniz. Tüm gelir tiplerinizi tek bir tahakkukta birleştirebilirsiniz. Eğitim/yemek/servis/pansiyon/kırtasiye/forma vs tüm gelirleriniz tek tahakkukta tutulur ancak dilerseniz ödeme planını gelir türlerine göre ayırabilirsiniz. Dilediğiniz kadar indirim tanımlar, indirimleri istediğiniz gelir tipine uygularsınız. Teşvikli öğrenciler için tahakkukta tek tıkla bütün işlemleri yapıp, öğrenciye ve MEB'e kesilecek faturaları otomatik olarak ayırabilirsiniz. Toplu fatura seçeneği ile tüm okula tek işlemde otomatik olarak fatura kesebilirsiniz. Fatura planı oluşturulmaz. Faturalar tahakkuk tutarına göre hesaplanır , aylara göre kesilmesi gereken miktar kesilir. Toplu tahsilat seçeneği sayesinde seçtiğiniz tarihler arasındaki tüm taksitler listelenir ve tüm tahsilatları tek işlemle yapabilirsiniz. Geciken ödemeler otomatik takip edilir, isterseniz belirlediğiniz günü geçen gecikmeleri otomatik olarak sms le bilgilendirebilirsiniz.
case sudies.png

E-Fatura / E-Arşiv / E-Defter Modülü

e-Fatura uygulaması, taraflar arasında standart oluşturarak faturaların güvenli ve hatasız şekilde dolaşımını sağlamak amacı ile T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından uygulamaya konmuştur. Bu uygulama, kağıt faturalarınızın elektronik ortamda oluşturulması ve gönderilmesini sağlar ve kağıt fatura ile birebir aynı hukuki niteliklere sahiptir. e-Arşiv uygulaması, Aris'te oluşturulan faturalarınızın e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara, elektronik ortam aracılığı ile gönderilmesini sağlayan uygulamadır. e-Arşiv uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir. e-Defter uygulaması, Türk Ticaret ve Vergi Usul Kanunları kapsamında tutulması zorunlu defterlerinin elektronik ortamda; oluşturulması, kaydedilmesi, saklanması ve ibraz edilmesini sağlama hizmetidir.
case sudies.png

Resmi Muhasebe Entegrasyonu Modülü

Aris, halihazırda mevcut neredeyse tüm resmi muhasebe yazılımları ile tam entegre çalışmaktadır. Bu sayede Aris üzerinde yapılan tüm tahakkuk, tahsilat, ödemeler ve kesilen faturalar otomatik olarak resmi muhasebe yazılımınıza aktarılır. Böylelikle mali müşavir ve muhasebeciler için problem teşkil eden aynı kayıtların tekrar girilmesi zahmeti ortadan kaldırılır.
case sudies.png

Ödev Takip Yönetimi Modülü

Ödev takip modülümüzde dilerseniz herhangi bir metni ödev olarak yazabilir veya pdf, excel, word dokümanını, bir web adresini ya da hazırladığınız testi online ödev olarak atayabilirsiniz. Ödevlerde son teslim tarih ve saati verilebileceği gibi, ödevi başlattıktan sonra belirlenen dakika sonunda sonlandırılması da sağlanabilir. İdare öğretmenlerin ödev verme grafiğini takip edebilir. Veliler de öğrencilere verilen ödevleri ve sonuçları portal veya mobil uygulamadan takip edebilirler. Kontrol edilip onaylanan ödevlerle ilgili sonuç ve analizler ilgili tüm modüllerde anlık olarak izlenebilir.
case sudies.png

Not Giriş ve Karne Hazırlama Modülü

Haftalık bazda öğrencinin kitap okuma sayfa sayısı, bilgi notu, çözülen soru sayısı, öğrenciyle ilgili görüşler vb bilgilerin girileceği, aynı zamanda velilerin sistem üzerinden haftalık detaylı karneleri görüntülediği modülümüzdür. Bunun yanı sıra yıl içerisinde yapılan yazılı yada sözlü sınavların e-okul sistemi ile entegre şekilde girilip, veli tarafından görüntülenmesi sağlanır. Sisteme girilen haftalık yada günlük işlemlerin idare, öğretmen ve velilere anlık olarak SMS ve mail gönderme entegrasyonu bulunmaktadır.
case sudies.png

Sınav - Ölçme Değerlendirme Modülü

Kurumun düzenlediği deneme, seviye tespit, bursluluk vb sınavların okunması, sınav sonuçlarının konu analizli veya grafiksel olarak raporlamalarının yapıldığı modüldür. Sistem üzerinden öğrencinin veya velinin sınav sonuçlarını takip edebilmesi mümkün olmaktadır. Düzenlenecek olan sınav ile ilgili dağıtımı yaparak öğrencilerinizin tanımlamış olduğunuz salon ve sınıflara otomatik olarak dağıtımını yapmaktadır. Dağıtım sonrası sınav salon listeleri ve ilgili raporlar sistemden alınabilir. Sınav ve salon bilgileri istenirse veli ve öğrencilere SMS ile iletilebilir.
case sudies.png

Etüt – Birebir Etüt Modülü

Öğretmen yada idari personel tarafından belirlenen günlerde etüt oluşturulup, etüt programına istenirse toplu şekilde öğrenci kaydı yapılabilir yada öğrenciye sistem üzerinden kendisi kayıt olma imkanı sağlanmaktadır. Yapılacak olan etüt ile ilgili tarih, saat, etüt yeri, ders, konu, kontenjan vb bilgiler ilgili öğrenciye ve velisine SMS yada sistem üzerinden bildirimle iletilmektedir. Ayrıca istenirse etüt ile ilgili yoklama alınmaktadır. Öğretmen sistem üzerinden oluşturduğu etüt ve öğrenci ile ilgili görüşlerini yazıp, dilerse bu görüşlerini velileri ile de paylaşabilmektedir.
case sudies.png

Devam Kontrol / Yoklama Modülü

Aris'le devamsızlık türlerini ve ağırlıklarını istediğiniz gibi belirleyip, devamsızlık ile ilgili liste ve analizlere anında ulaşabilirsiniz. Devamsızlık girişleri öğretmenler tarafından akıllı telefonları ile de yapılabilmektedir. Sistem ayrıca devam takibinde kullanılan tüm donanımlara (kart okuyucu, parmak izi okuyucu, yüz tarama vs) destek vermektedir. Öğrencilerin devamsızlıklarını velilere SMS ve e-mail olarak bilgilendirme amaçlı gönderebilirsiniz. Ders devamsızlığını, günlük devamsızlığa da çevirebilirsiniz. Kaydedilen devamsızlık kayıtlarını e-okul sistemine transfer edebilirsiniz.
case sudies.png

Akıllı İçerik Yönetim Modülü

Aris, Türkiye'nin en büyük yayıncılarının ürettiği soru bankası, test vb tüm içerikleri dijital ortamda sizlere sunmaktadır. Dilediğiniz firmaların yayınlarını kullanabilir, bu içeriklerden karışık sorularla testler hazırlayabilir, sınavlar yapabilir veya hazır olarak sunulan testleri kullanabilirsiniz. Kurumunuz bünyesinde hazırlanan soruları da sisteme girebilir, gerek kendi sorularınızdan gerek diğer yayınların sorularından karma sınavlar hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Akıllı Sınıf entegrasyonu ile dilediğiniz sınıf veya öğrencilere bu sınavları uygulayabilir, sınav değerlendirmelerini anında yapabilirsiniz. Hazırladığınız sınavları online ödev olarak verebilir, öğrencilerin evlerinde bu sınavları belirlenen sürelerde cevaplamalarını sağlayabilirsiniz.
case sudies.png

Mobil–Tablet–Akıllı Tahta Modülü

Mevcut akıllı tahtalar eğitim sistemimize büyük katkılar sağlamasına rağmen tam olarak bekleneni verememiştir. Son zamanlarda kullanılmaya başlanan tablet ve mobil pc ler ile de entegre olamamaktadır. Geliştirdiğimiz sistemle sınıfta kullanılabilecek tüm mobil cihazlar kablosuz olarak birbiri ile haberleşmektedir. Öğretmen dilediği öğrencinin tablet veya mobil ekranını tahtaya aktarabilmekte, öğrenciler yerlerinden kalkmadan ekranlarını sınıfla paylaşabilmektedir. Öğretmen de aynı şekilde kullandığı tablet ile tahtaya gitmeden de dersi anlatabilmekte, yaptığı çalışma ve anlattığı argümanları tüm öğrencilerin tabletleri ile paylaşabilmektedir. Kısaca akıllı tahta tüm öğrencilerin ve öğretmenin ortak kullanımına sunularak işlevsel hale gelmektedir.
case sudies.png

Akıllı Sınıf Yönetimi Modülü

Akıllı sınıf yönetimi öğretmenlere öğrencileri izleme ve birlikte çalışma imkanı sunan bir çözümdür. Öğrencilerin ekranlarını takip edebilir, müdahalede bulunabilir, öğretmen kendi ekranını öğrenci ekranına yansıtarak sunumlar yapabilir. Öğretmen, öğrencilerin ziyaret ettikleri web sitelerini görebilir ve gerekirse erişimlerini engelleyebilir.Öğretmen, öğrencilerin anlatılan konuyu anladıklarını kontrol edebilmek için anlık sorular sorabilir, yanıtları anında toplayıp paylaşabilir. Öğrenciler arasında ortak ekran grupları oluşturup grup çalışması yapmalarını sağlayabilirsiniz.Yoklamaları otomatik olarak takip edebilirsiniz. Sınıfa toplu olarak ödev verebilir, ödevleri otomatik olarak kontrol edebilirsiniz. Okul yöneticisi hangi sınıfta, hangi öğrencilerin sisteme dahil olduğunu görebilir, gerekirse engellemelerde bulunabilir. Yıl içerisinde yapılacak etkinliklerin öğretmen, veli, idare ve öğrenci tarafından görüntülenip etkinliğe katılım sağlama seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sistem üzerinden veli, öğrenci, idare veya öğretmen kullanıcılarına duyuru gönderme ile çözümlere daha hızlı ulaşma şansınız bulunmaktadır.
case sudies.png

Rehberlik Modülü

Öğrenci bazlı rehberlik görüşmelerinin girişinin ve takibinin kolayca yapılmasını sağlayan modülümüzde aynı zamanda istenirse girilen görüşlerin veli, öğretmen veya idari personelin görmesi sağlanmıştır. Rehberlik anketlerinizi online bir şekilde yapabilir, anketin sonucunu sistem üzerinden gönderebilirsiniz.
case sudies.png

Davranış Değerlendirme Modülü

Haftalık olarak öğrencilerin davranış gelişimi ile ilgili bilgileri kaydedebileceğiniz modülümüzdür. Sistemde velinin öğrenci ile ilgili davranış gelişimini takip edebilmesi için haftalık gönderilen karne raporunda yer almasını sağlayabilirsiniz. Sistem üzerinde istenildiği kadar davranış tipi tanımlaması yapabilme imkanı vardır. Girilen davranış değerlendirme sonuçları istenirse veliye SMS veya mail olarak gönderilebilir.
case sudies.png

Ayniyat – Satın Alma Modülü

Aris'le kurum içindeki tüm ihtiyaç talep toplama ve satın alma işlemlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Sistem üzerinden kullanıcılar satın alınmasını istedikleri malzemelerin talebinde bulunup, talepleriyle ilgili satın alma sürecini takip edebilirler. Gelen tüm talepler satın alma biriminin ihtiyaç havuzunda toplanır ve kontrol edilir. Gelen bir talebin en son ne zaman ve kaç adet alındığı, kimden tedarik edildiği, alış fiyatı vb bilgiler görülüp karşılaştırılır. Konsolide edilip ön onayı verilen ihtiyaç listesi otomatik olarak kurum harcama yetkilisinin onayına sunulabilir. Sistem üzerinden verilen onaydan sonra dilerseniz tedarikçilerinize otomatik olarak fiyat alma ekranı açılıp, fiyatlar doğrudan sisteme girilebilir. Satın alma işlemleri sonucu demirbaş/sarf vs dağıtımları yapılıp cari hesap takibi yapılır. Zimmet işlemleri de sistem üzerinden yapılabilir. İstenirse tedarikçi firmalara da sistem üzerinden kendi cari hesaplarını izleme ve mutabakat yetkisi de verilebilir.
case sudies.png

Yemekhane Yönetim Modülü

Yemek reçetelerinin hazırlanması, otomatik kalori hesaplanması, kişi sayısına göre gereken malzeme miktarının hesaplanması ve satın alma birimine ihtiyaç listesi verilmesi, stokta mevcut malzemelerin stok ve dayanıklılık durumunun takibi gibi gelişmiş özellikleriyle Aris yemekhanenizi de kontrol altına alıyor. Sistem sayesinde yemek yiyen kişi sayısını takip edebilir, turnike vb geçiş kontrol sistemleri ile yemek tahakkuku yapılmayan veya mükerrer geçiş yapan öğrenci veya personelin geçişini engelleyebilirsiniz. Sağlık Takip - Revir modülünde öğrencinin sağlık durumu ile ilgili girilen bilgilere istinaden yemek listesinde öğrencinin alerjik durumu olabilecek yemekleri alması engellenebilir.
case sudies.png

Kantin Yönetim Modülü

Aris'le kantin cironuzu garanti altına alın… Sistem kantininizden alışveriş sırasında yapılan para alışverişini ortadan kaldırır. Kantinden alışveriş yapmak isteyen öğrenci daha önceden belirlenmiş olan parmak izi, göz tarama, akıllı kart veya barkodlu kart okutma yöntemlerinden birini kullanabilir. Sisteme daha önceden yüklemiş olduğu bakiyeyi alışveriş sırasında kullanır. İsterseniz alışveriş kredili olarak yapılıp tahsilat sonradan da yapılabilir. Ya da esnek kredi limiti tanımlanabilir. Velinin isteğine göre de bu bakiye günlük harcama limiti ile sınırlandırılabilir. Örneğin veli ay başında öğrencisine 250 TL bakiye yükleyip, her gün en fazla 10 TL harcasın diyebilir. Bu sayede veli her gün para vermekten, öğrenci para taşımaktan kurtulur. Bakiye yükleme işlemi veli tarafından web portalı üzerinden kredi kartı ile de yapılabilir. Veliler ayrıca öğrencinin satın aldığı tüm ürünleri mobil veya web üzerinden görüp, isterse seçtiği ürünleri yasaklayıp öğrencinin almasını engelleyebilir.
case sudies.png

Servis Yönetim Modülü

Servis Yönetim modülünü kullanarak servis araçlarını sisteme kaydedebilir, servis güzergahlarını tanıtabilirsiniz. Araç takip sistemleri ile entegre çalışan yapısı sayesinde harita üzerinde online takip desteği bulunmaktadır. Servis öğrenciyi alacağı noktaya yaklaştığında veli veya öğrenciye SMS gönderilip bilgi verilebilir. Ayrıca istenirse servise binen öğrenciler kayıt altına alınıp servise binmeme durumunda veliye SMS le bilgi verilebilir. Öğrencinin servise bindiği/indiği anlar kayıt altına alınıp istenildiği zaman raporlanabilir.
case sudies.png

Sağlık Takip – Revir Modülü

Öğrenciler ve personeliniz için sağlık kartları oluşturup, hastalıklarının kayıtları, revire ne sıklıkla gelindiği, hangi şikayetlerinin olduğu, uygulanan tedaviler kayıt altına alınmaktadır. Öğrencilerin boy, kilo, kemik gelişimi vb gibi taramalar yapılabilmektedir. Öğrencilerin yememesi gereken yemek veya maddeler sisteme girilip kantin ve yemekhaneden alması engellenebilir. Bu verilere göre istatistiksel sonuçlara ulaşılabilmektedir.
case sudies.png

Kulüp Yönetim Modülü

İdare tarafından istenilen sayıda kulüp tanımlayabilme ve tanımlanan kulüplere öğrenci ataması yapılabilmektedir. Veliler tarafından sistem üzerinden öğrencisinin hangi kulüpte olduğu ve kulüp içesindeki yapılan çalışmaları takip edebilme olanağı vardır. İstenildiği taktirde sistem üzerinden kulüp değişikliği talebinde bulunabilirler. Aynı zamanda kulüp çalışmaları ile ilgili SMS gönderme imkanı bulunmaktadır.
case sudies.png

Anket Yönetim Modülü

Kurumun istediği tüm alanlara yönelik online olarak anket tanımlama işlemi gerçekleştirilebilir. Tasarlanan anketler veli, öğrenci, öğretmenlere online olarak iletilip, idareye anketin sonucunu görme şansı sağlanmaktadır.
case sudies.png

Etkinlik ve Duyuru Modülü

Kurumun yıl içerisinde yapacağı etkinliklerin öğretmen, veli ve öğrenci tarafından görüntülenip etkinliğe katılım sağlama konusunda tercihi alınmaktadır. Bunun yanı sıra sistem üzerinden veli, öğrenci, idare veya öğretmen kullanıcılarına duyuru gönderme ile çözümlere daha hızlı ulaşma şansınız bulunmaktadır.
case sudies.png

Kütüphane Yönetimi Modülü

Modül yönetici ve öğrenci girişi olarak iki bölümden oluşmaktadır. Yönetici olarak girildiğinde kitap bilgilerini ekleme, güncelleme, arşivleme, ödünç kitap verme, geri alma, kitapların kimde olduğunu takip etme vb. işlemler yapılabilir. Arşivden bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca okuduğu kitap takibi de yapılabilmektedir.